CCTV IP

W obecnych czasach monitoring stosowany jest prawie na terenie każdego obiektu

 

kamery do monitoringuu

 

Brak wzajemnego społecznego zaufania i nagłaśniane przez media kolejne przypadki włamań, aktów wandalizmu i kradzieży sprawiają, że każdy chce podnieść swoje bezpieczeństwo, stosując nowoczesne technologie.

 

Monitoring CCTV 

 

Monitoring CCTV to rodzaj monitoringu analogowego, czyli najbardziej tradycyjnego systemu dozoru wizualnego. Monitoring CCTV nazywany jest także telewizją przemysłową, monitoringiem wizyjnym, wideonadzorem i telewizyjnym systemem dozorowym. Pozwala na śledzenie i rejestrowanie zdarzeń nawet przez kilkaset kamer przemysłowych jednocześnie i dlatego rekomendowany jest do monitorowania dużych powierzchni – takich jak hangary i hale przemysłowe. 

Oparty jest na prostej zasadzie działania – każdy z jego elementów (kamery, monitory itd.) działa analogowo analogowy – i na sieci kabli koncentrycznych, przez które przepływają sygnały z kamery do transformatora. Niestety obrazy z kamery CCTV są odbierane tylko w centrum odbiorczym lub na specjalnie przygotowanym w tym celu komputerze Klienta, a nie w nieograniczonej liczbie odbiorników. 

 

Kamera IP 

Monitoring IP (ang. Internet Protocol) pojawił się na rynku wcześniej, niż AHD, który stał się jego kontynuacją i rozwinięciem. Na początku był stosowany jako kanał komunikacji między komputerami i wykorzystywany głównie w placówkach edukacji wyższej i w instytucjach rządowych. Kamery IP odróżnia od analogowego systemu CCTV obecność cyfrowych modułów, dzięki którym może odbierać sygnały w dwóch systemach.

Monitoring IP to system kamer IP podłączonych pośrednio przewodami do rejestratora IP. Dzięki zastosowaniu technologii cyfrowej uzyskuje się wysoką rozdzielczość, a co za tym idzie – lepszą i dokładniejszą jakość obrazu. Cały system monitoringu IP oferuje także wiele dodatkowych funkcji, jak możliwość zapisu obrazu z kamery IP na karcie pamięci, rozbudowę systemu, a także analitykę obrazu. 

Największą zaletą monitoringu IP jest możliwość zarządzania i konfigurowania kamer IP w sposób zdalny. Oprócz tego istnieje możliwość podłączenia kamer IP bezprzewodowo, a podgląd obrazu może nastąpić więc z każdego miejsca posiadającego dostęp do internetu, co znacząco zwiększa bezpieczeństwo. W niektóre kamery IP zostały także wbudowane mikrofony, przez co niepotrzebne jest instalowanie kolejnego kabla do przesyłania fonii. 

 

cctv (2)

 

CCTV IP

CCTV IP to nowoczesny system telewizji przemysłowej, który korzysta z kamery IP, a więc urządzenia cyfrowego oraz sieci komputerowych do niej dostosowanych. Systemy monitoringu CCTV IP cechują się połączeniem zalet systemu analogowego i cyfrowego – istnieje możliwość stosowania kamer o wysokiej rozdzielczości, a jakość obrazu jest stała, ale nie wymagane jest stosowanie kabli koncentrycznych. 

W Eltcrac System – https://sklep-ecsystem.pl/ znaleźć można zarówno monitoring IP, jak i monitoring CCTV. Posiadają wiele sprawdzonych systemów dozoru wizualnego, dzięki którym od prawie 3 dekad zdobywają zaufanie klientów.