Piękno ludzkiej erotyki

Kiedy członek naszego społeczeństwa dorasta, odkrywa, że seksualność jest w dużej mierze jak gust kulinarny. Przeróżne smaki cielesnych i psychicznych wrażeń to prawdziwe bogactwo ludzkiego świata. Z czasem doświadczamy nowych doznań, uczymy się o naszych własnych uczuciach i o uczuciach innych ludzi. Kiedy spędzimy na tej drodze poznania już trochę czasu, zdamy sobie wtedy sprawę, że niemożliwe jest ograniczenie ludzkiej seksualności jedynie do samego aktu cielesnej miłości. Jak utrzymywał wielki psycholog Sigmund Freud – dla człowieka cały świat jest w pewien sposób seksualny, ponieważ okres od naszych narodzin, aż do naszej śmierci jest z nią nierozerwalnie związany.

W tanich pisemkach nieraz można spotkać się z założeniem, że z tak zwanych gadżetów erotycznych zwykli korzystać jedynie małżonkowie, którym współżycie się zupełnie nie układa i dla których wspólne spółkowanie stało się jedynie nużącym obowiązkiem małżeńskim. I być może gdzieś tam są pary, które desperacko próbują ożywić swoje życie uczuciowe i sięgają po coraz wymyślniejsze zabawki, często nie traktując sprawy odpowiednio poważnie. Jest to niestety pewna forma dewiacji seksualnej. Pierścienie erekcyjne sklep online powinien bowiem być miejscem dla ludzi, którzy są otwarci na nowe przeżycia i którzy wspierają się nawzajem w odkrywaniu swojej własnej cielesności. Intymność, jakiej potrzeba, aby wspólnie eksperymentować z własną cielesnością, jest prawdopodobnie najgłębszą formą miłości.

Nie należy więc podążać za niemym głosem nieistniejącej grupy społecznej, która rzekomo ustala co i kiedy należy, a czego nigdy nie powinno się robić. Nasze życie należy do nas, więc mamy prawo poszukiwać. Jesteśmy wiecznymi wędrowcami, nomadami, którzy rozwijają ludzką kulturę i poddają swój obecny światopogląd coraz to nowym wyzwaniom.